ספורט וכושר גופני – המפגש בין ספורט להכרת הארץ

במהלך החיים קיימים תחומים רבים אותם רובנו תופסים כבעלי ערך עליון בעל חשיבות מוסרית, ערכית, בריאותית וכד'. שניים מאותם תחומים עליהם מרבית האנשים יסכימו כי הם חשובים ונחוצים לכל מי שחי כאן הם ספורט והכרת הארץ.

הספורט חשוב לנו מסיבות ידועות – כושר גופני הוא חשוב מאוד לבריאות הפיסית והנפשית, וטומן בחובו מאפיינים חשובים ומהנים כגון תחרותיות, שאפתנות, הנאה ועוד.

יש כאלה שיעדיפו לעשות ספורט במכשיר כושר ביתי או במכון כושר ויש את אלו שיעדיפו לעשות ספורט תוך כדי הכרת הארץ חשובה לרובנו ממניעים אידיאולוגיים – זוהי המדינה בה אנו חיים ואשר משמשת כמקום יישובו ההיסטורי של העם היהודי. על כן חשוב לרובנו כי אנו וצאצאנו לפחות נכיר את הארץ זבת החלב והדבש בה אנו חיים.

תחום הרכיבה על אופניים הוא אחד התחומים הבודדים המשלבים בין שני האידיאלים החשובים הללו – הכרת הארץ וספורט. בניגוד למרבית תחומי הספורט האחרים, הרכיבה על אופניים אינה מתבצעת באולם סגור או במקום אחד ויחיד כמו מגרש הכדורגל, הכדורסל או הטניס. הרכיבה על אופניים לוקחת אותנו לטיול בחיק הטבע הישראלי, תוך כדי ביצוע פעילות גופנית מאומצת ובריאה.

היופי באופניים הוא כי כל אחד יכול לעשות זאת. כל מה שצריך זה זוג אופניים בודד, כאשר ניתן להשיג אופניים יד שנייה טובות ואיכותיות במחיר נמוך יחסית, עבור מי שהכסף מהווה בשבילו מגבלה.

שביל חוצה ישראל לאופניים

הדוגמה הטובה ביותר לשילוב המוצלח בין הכרת הארץ לספורט הרכיבה על אופניים הוא שביל חוצה ישראל לאופניים. כך, תוך רכיבה של כמה ימים או כמה שבועות – תלוי ברמת הרוכב ובקצב הרצוי לטיול, ניתן לחצות את הארץ ממטולה ועד אילת, ולחוות את כל כולה תוך כדי פידול. אין תחליף לרכיבה באוויר הפתוח מבעד לכל סוגי הנוף השונים והמגוונים שמציעה ישראל – החל מההרים הירוקים של הצפון, דרך בקעת הירדן, הרי ירושלים הקסומים, הנגב הצפוני והערבה המכילים את נופים מדבריים מרהיבים, ועד לאילת – נווה מדבר המציע ים קריר ומלא חיים למרגלות הרי אדום היפיפיים.

השילוב בין טיול בחיק הטבע הישראלי לבין שמירה על כושר גופני באמצעות רכיבה על אופניים הוא שילוב מוצלח ומומלץ לכל אחד ואחת אשר מרגישים צורך לצאת קצת מהבית או מהמשרד, להמריץ את הדם, להניע את הגוף ולראות קצת נופים טבעיים וירוקים.

שתהיה רכיבה מהנה...

היכנסו לפרטים באתר ספורטקום